Giriş Yap

Şifremi Unuttum

Kamera Hizmetleri

Kamera Hizmetleri

“Farkı Bizimle Görebilirsiniz”
 
HD CCTV sistemlerinde K.K.T.C.’nin önde gelen markaları Evervox ve Wega sizlerin en iyi şekilde faydalanabilmeniz için en son teknoloji ve sıkı kalite kontrol yöntemleri kullanılarak üretilir, test edilir ve satışa sunulur.
Tasarımı Türkiye ‘de, üretimi uzak doğudaki kendi fabrikamızda gerçekleşen ürünlerimiz, günümüzün rekabetçi koşullarına uygun olarak sizlere en uygun fiyatlarla sunulmaktadır.
 
Kameralarımızın optik eleman ve kalibrasyonları en üst düzeydir ve görüntü kalitesi rakiplerinden gözle görülür düzeyde üstündür.
NVR ve HVR kayıt cihazlarımız son teknoloji yazılımlara sahiptir ve port yönlendirmesi veya sabit IP gibi karmaşık işlemlere gerek kalmadan cep telefonundan kolaylıkla izlenebilir.
 
IP Serverlarımız ve Network ürünlerimiz çok yüksek sayıda kamera gerektiren çok büyük projelerde güvenle kullanılabilir.
Diğer tüm montaj malzemeleri ve aksesuarlar yüksek kaliteli elemanlar ile üretilmiştir ve uzun süreli ve sürekli kullanıma uygundur.
 
 
 
 Tüm ürünler 2 Yıl Garantilidir.
 Fiyatlara %16 KDV dâhil değildir.
 Fiyatlara montaj ve devreye alma ücreti dâhil değildir, ayrıca fiyatlandırılacaktır.
 Ürünlerin arıza yapmaması ve uzun ömürlü olması için mutlaka topraklamanızı kontrol edin.
 
IP Kamera Nasıl Çalışır ?
Analog CCTV kameralardan farklı olarak hertürlü network ortamına adapte edilebilen IP Kamera ek bir donanıma gerek duymadan elde ettiği görüntüleri ağınızda belirlenen noktaya dijital olarak ulaştırabilmektedir. Universal Onvif iletişim protokolü sayesinde farklı marka Kayıt Cihazları farklı marka ve model IP Kameralar ile çalışabilmektedir.
 
Kayıt Süresi Nasıl Hesaplanır ?
Kayıt süresi aslında kayıt cihazında ayarlanan akış hızı, görüntüdeki hareketlilik oranı ve görüntüdeki karmaşıklık gibi birçok unsura göre değişir ancak ortalama olarak 1-2 Mega Piksel bir kameranın günlük 20 GB kayıt yaptığını söyleyebiliriz. 8 kameranın 30 günlük kayıt kapasitesini şu şekilde hesaplayabiliriz: 20 x 8 x 30 = 4800 GB, yani 4.8 TB depolama alanı gerekir.
 
IP Kameraya Cat5/6 kablo üzerinden nasıl enerji veririm ?
Öncelikle IP kamera için Cat5 kablo yeterlidir, ancak bakır olması çok önemlidir. Cat5 üzerinden enerjiyi göndermenin üç farklı yolu vardır.
1) 30 metre veya daha kısa mesafelerde IPP101 12V PoE aparatını kullanabilirsiniz. Kayıt cihazı veya switch tarafından erkek soket ile alıcı aparata 12V verebilirsiniz. Verici aparatın RJ45 ve enerji ucunu ise direkt IP kameraya takabilirsiniz.
2) 30 metre üzerinde eğer PoE switch kullanılmayacaksa IPP102 24V PoE aparatını kullanabilirsiniz. Kullanıcı IPP101 ile aynıdır ancak bu aparat ile 12V yerine 24V adaptör kullanmalısınız. Verici aparatı gelen voltajı 12V ‘a çevirip kameraya iletecektir.
3) En sağlıklı ve güvenli yöntem ise PoE switch ve IPP103 aparat veya PoE destekli bir kamera kullanmaktır. Bu durumda Cat5 kablonun bir ucunu switche, diğer ucunu PoE aparata taktıktan sonra PoE aparatın RJ45 ve enerji soketini kameraya takmanız yeterli.
 
PoE veya Normal Switch 100Mbit ve 1000Mbit arasındaki fark nedir ?
Bir IP kamera ortalama 2, en fazla 6Megabit/saniye akış hızında kayıt edilir. Biz maksimum 6Mbit/s den 8 adet kameramız olduğunu düşünelim, toplam bant genişliğimiz 8x 6Mbit = 48 Mbit/s bant genişliğimiz olur. Bunun için 100 Mbit/s hızındaki bir switch yeterli olacaktır. Kamera sayısı 16 olduğunda bant genişliği 96 Mbit/s ye çıkacaktır ki bu da 100Mbit sınırına çok yakın. Bu yüzden 8 port üzeri switchlerde uplink portları 1000 Mbit/s.
 
IP Sistemde kablo mesafesi 100 metreyi geçince ne yapmamız lazım?
Eğer kaliteli bir kablo kullanırsanız 140 metreye kadar Cat5 kabloyu kullanabilirsiniz. Eğer 140 metrenin de üzerine çıkmanız gerekirse ve mesafeniz 400 metrenin altında ise PoE tekrarlayıcı ile hem data hem enerji transferi yapabilirsiniz. Daha uzun mesafeler için SFP Fiber Optik portlu bir PoE switch kullanarak 20 Kilometre mesafeye kadar kolayca ve ekonomik olarak veri transferi yapabilirsiniz. Kolay Fiber setimiz ile Cat5 kablo yapabilen herkes rahatlıkla ve ekonomik bir şekilde fiber optik kablolama yapabilir. Detaylar için CCTVDestek.com/kolayfiber adresini ziyaret edebilirsiniz.
 
AHD(Analog High Definition) teknolojisi nedir?
AHD teknolojisi temel olarak 2 ana başlıkta toplanan analog v e ip kamera sistemlerinin arasında yer almaktadır. AHD kamera sistemlerinin en büyük avantajı 720P, 960P ve 1080P çözünürlükteki görüntüleri eski analog sistem altyapısı üzerinden sağlamaktadır. AHD cihaz ve kameralarımızda tek seferde yaklaşık 500 metre koaksiyel kablo ile görüntü alınabilmektedir.
 
NVR kayıt cihazları alırken dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir?
Cihaz ve kameralar ONVIF iletişim protokolünü desteklemelidir.
NVR kayıt cihazlarında bant genişliğine dikkat edilmelidir.
NVR Kayıt cihazlarının desteklediği maksimum kamera çözünürlüğü kullanılan ip kameranın çözünürlüğünü desteklemedir.
WGDN-32 serisi bir NVR kayıt cihazı ve WGDN-32 serisi IP kamera satın aldığınız takdirde NVR üzerinden kamera ile ilgili tüm özellik ve ayarlar kontrol edilebilmektedir ve tam senkronizasyonlu çalışabilmektedir.
 
Full HD kayıt nedir?
1920×1080 (2.0mp) olarak kameradan gelen çözünürlüğün kayıpsız kayıt edilmesi demektir. Sistemde kullanılan bütün cihazların Full HD (1920×1080) olması gerekmektedir. Standart sistemlerden en az beş kat daha nettir.
Kullanılan başlıca çözünürlükler aşağıdaki gibidir;
CIF Kayıt (352 x 288)/– Analog çözünürlük
Full D1 (704 x 576) /– Analog çözünürlük
HD 720p (1280 x 720) / 1.3 Megapiksel – AHD ve IP Çözünürlük
Full HD 1080p (1920 x 1080) / 2 Megapiksel – AHD IP Çözünürlük